פומי -הטפיר שאיש אינו מכיר

פומי הטפיר הסקרן אוהב לקרוא ולהקשיב לסיפורים.
לילה אחד, פומי שואל את אמו, למה אין אף סיפור על טפיר? למחרת, הוא ניגש לספרייה העירונית, כדי לחפש סיפור על טפיר ולאכזבתו, הוא מגלה שאין אף סיפור כזה. תולי הספרנית מספרת לפומי על סופר החיות הידוע, יהויכין קרופניק, ופומי מחליט לצאת למסע דרך היער המסוכן אל בית הסופר, ולברר מדוע הוא מעולם לא כתב ספר שהגיבור שלו הוא טפיר. בדרך פומי פוגש חיות נוספות שמצטרפות אליו להרפתקה – ברונו העטלף שפוחד מהחושך, מיקה החזירה שנכנסת לכושר וחזי הצב שחולם להיות רקדן. בסופו של המסע, זוכה פומי הטפיר להפוך לגיבור של ספר, ואפילו לגיבור של הצגה.

פומי- הטפיר שאיש לא מכיר – קומדיה לילדים עם שירים. זהו מחזה על חברות, על התבגרות, על קבלת האחר, על הצורך בשייכות ועל האומץ פשוט להיות מי שאתה.

* מתאים לגן- כיתה ג’

הופק במסגרת פסטיבל חיפה להצגות הילדים

פרס המחזאי : יואב היימן

פרס עיצוב התלבושות : ורוניקה שור

ציון לשבח לבמאית : מרב שפר

יוצרים
שחקנים
  • icon1

    גן עד ב'

הופק במסגרת פסטיבל חיפה להצגות הילדים

פרס המחזאי : יואב היימן

פרס עיצוב התלבושות : ורוניקה שור

ציון לשבח לבמאית : מרב שפר

אתר הבמה :

טפיר. אכן בעל חיים לא מוכר, שמחליט שגם לו מגיע ספר ילדים. אמא מנסה להניא אותו: “אנחנו חיה צנועה, ככה אנחנו שורדים. בזכות האנונימיות”, אך פומי לא מתרצה ולא נכנע. הוא טפיר אמיץ, ויוצא למסע לעבר ביתו של הסופר יהויכין קרופניק. כל פעם ששמו של זה מוזכר צמרמורת אוחזת בכולם. על פיו ישק דבר. אם עליך כתב משמע אתה קיים.

ביער פומי פוגש חברים, כולם שונים ולא חלק מהעדר – צב שעזב את הבית וחולם להיות רקדן בגילומו שלגיא גורביץ’ שקורע את הקהל, עטלף שפוחד מהחושך ומסתובב עם פנס, חזרזירה ספורטיבית וזאב שיהפוך לצמחוני בגילומו של יואב היימן הנהדר שגם המחיז את ההצגה. המסע מלא בדמיון וחוש הומור מעולה, מהמצחיקים שראיתי לאחרונה. הספרנית/חסידה הילה סורג’ון המעולה, עם מחושים בעלי קליטה של גוגל ווייז, אמא טפירה דאגנית וקרופניק אחד (גם הוא בגילומו של היימן), שמתגלה כשונה מאוד במציאות ממה שנאמר עליו.

התפאורה המינימליסטית והיצירתית מתחלפת ונעה לפי הצורך – בדיוק כמו שאני אוהבת, ומשאירה מקום רב לדמיון. הצגה מצחיקה, עם מסרים על קבלת השונה, מגדר, סטיגמות, צמחונות ואומץ. כל מה שצריכים הילדים וגם הילדים בנפשם. לגילאי 9-5.

 

יוצרים
שחקנים