הקיץ שלי

ג’וני, יפתח ואריק, שלושה חברי ילדות שעברו יחד את כל המסלול, גן, בית-ספר יסודי ותיכון, עומדים לפני שינויי עצום בחייהם, תקופת הנעורים עומדת להסתיים, והם עומדים בפתחה של תקופה חדשה – הגיוס לצה”ל. בתפר הזה שבין שתי התקופות, תפר שגורם לבלבול, לתהליך של התפרקות המוכר והבטוח, והליכה לקראת הלא נודע, מנסה החבורה, כדברי השיר, “לקחת עוד שאיפה מהזמן, להתמכר ללב המתפרע, לדמיון המתפקע, ולאושר הנוגע בעומק הכאב”.

סיפור המחזה מסופר דרך עיניו של יונתן, הקרוי בפי חבריו – ג’וני. ג’וני מגיש את סרט הביכורים שלו לתחרות סרטים, ובוחר כנושא לתעד את חבריו האהובים בקיץ האחרון שבין סיום הלימודים לגיוס. שם סרטו – הקיץ שלי. כמו אומן שמחפש את חומרי יצירתו, הוא עוקב ומתעד את חבריו מרגע לרגע, גם ברגעים הפחות צפויים. הדילמות, המשברים והקונפליקטים שעוברים חבריו בתקופה רגישה זו בחייהם מתועדים במצלמתו. הקיץ הזה, יחייב את כול בני החבורה בהחלטות שיקבעו את דימוים העצמי והחברתי את עתידם. באותם שבועות טעונים ינסו כל אחד לעצמו, וכולם ביחד, לחלום, לממש שאיפות ולנסות לשנות מציאות אישית וחיצונית.

* מתאים לכיתות ז’-י”ב

יוצרים
שחקנים
  • icon1

    לכיתות ט'-יב

  • icon1

    מאושר סל תרבות

תמונות מההצגה

למרות שלא התחברתי למסר המרכזי בהצגה, היה גם רכיב חשוב בעיניי בהצגה:\r\nחלק לא קטן מהמתגייסים, כמו מרבית הדמויות בהצגה, בסופו של דבר לא יקבלו את התפקיד שהם הכי רוצים.\r\nאבל הם יקבלו את מה שמתאים להם – וכמו בהצגה, בסוף כולם מרוצים – וזאת בתנאי כמובן, שהשירות הצבאי נעשה מתוך תחושת מחויבות ותרומה לחברה.\r\n\r\nכתבה: שירה ידידי, יא’ 5 – אורט חולון\r\n\r\nכמה טוב היום לילדים ולנוער: מיטב התיאטרונים מקדישים להם תשומת לב, ובוחרים בקפידה מחזות אותם הם מתאימים במדויק לכל פלח גילאים. ההצגה “הקיץ שלי” שמעלה התיאטרון הארצי לילדים ולנוער, מיועדת למתבגרים בכיתות י”א-י”ב. היא כה מרגשת אותם ומדברת לליבם, כמו גם למבוגרים.\r\n\r\nביורת – קפה דה מרקר

יוצרים
שחקנים