הקיץ שלי

הקיץ שלי 

 

  • מתאים לכיתות ט'-יב'
  • משך ההצגה כשעה
  • מאושר ע"י סל תרבות ותרבות לישראל

 

תקציר

ההצגה מעלה את הדילמות, והמשברים
של בני הנוער לפני גיוסם לצבא.

 

 

להזמנות

 

התקשרו 03-6497760 או צרו אתנו קשר

הקיץ שלי

דרמה מוסיקלית המשלבת שירים ווידאו ארט

 

ג'וני, יפתח ואריק, שלושה חברי ילדות שעברו יחד את כל המסלול, גן, בית-ספר יסודי ותיכון, עומדים לפני שינויי עצום בחייהם, תקופת הנעורים עומדת להסתיים, והם עומדים בפתחה של תקופה חדשה – הגיוס לצה"ל.

בתפר הזה שבין שתי התקופות, תפר שגורם לבלבול, לתהליך של התפרקות המוכר והבטוח, והליכה לקראת הלא נודע, מנסה החבורה כדברי השיר לקחת עוד שאיפה מהזמן "להתמכר ללב המתפרע, לדמיון המתפקע, ולאושר הנוגע בעומק הכאב"

סיפור המחזה מסופר דרך עיניו של יונתן, הקרוי בפי חבריו ג'וני. ג'וני מגיש את סרט הביכורים שלו לתחרות סרטים, ובוחר כנושא לתעד את חבריו האהובים בקיץ האחרון שבין סיום הלימודים לגיוס. שם סרטו "הקיץ שלי"

כמו אומן שמחפש את חומרי יצירתו, הוא עוקב ומתעד את חבריו מרגע לרגע, גם ברגעים הכי פחות צפויים.

הדילמות המשברים והקונפליקטים שעוברים חבריו בתקופה רגישה זו בחייהם מתועדים במצלמתו.

ג'וני מרגיש שחבריו הרבה יותר מעניינים ממנו, אריק - שחולם להיות טייס כמו אביו שנהרג, ויפתח המוכשר שדווקא חולם לנגן ולשיר, ורוצה להגיע ללהקה צבאית,   אולם מפחד לאכזב את אביו, קצין בכיר בצנחנים. ואילו הוא, קטן ואסטמתי בעל פרופיל 45, מרגיש שהוא נשאר מאחור, החברים הכי טובים שלו יעזבו אותו לטובת ריגוש ועניין חדשים, והוא יישאר בבדידותו ובעליבותו.

הקיץ הזה, יחייב את כל בני החבורה בהחלטות שיקבעו את דימוים העצמי והחברתי ואת עתידם. באותם שבועות טעונים ינסו כל אחד לעצמו, וכולם ביחד, לחלום, לממש שאיפות ולנסות לשנות מציאות אישית וחיצונית.

ולסיום, כולנו תמיד מסתכלים קדימה, לשלב הבא בהתבגרות ובהתפתחות שלנו, בני החבורה יתבגרו וישתנו, ויסעו ויחזרו, ויתחתנו ויולידו ילדים, אבל הקיץ הזה שנותר מתועד במצלמתו של ג'וני הוא הקיץ אותו לא ישכחו לעולם.

 

מחזה :   דפנה אנגל

וידאו ארט : יואב כהן

בימוי :   משה קפטן

עיצוב תאורה : זיו וולושין

עוזר במאי : אסף קדר

עיצוב תלבושות :   אורן דר

מוסיקה   : חגי דוידוף

כוריאוגרפיה : אביחי חכם

עיצוב תפאורה : שני טור

שחקנים : שחר ישי, אילנית גרשון, שלומי טפיארו / דניאל סליצר, אורנה כץ, יולי סקר, דפי אלפרן

הקודםהקודם
הגדלהגדל
הבאהבא
עבור לתוכן העמוד